bilety kominikacyjne

zwiedzanie »

TURCJA - BUŁGARIA 2021

Drukuj

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI do TURCJI – BUŁGARII


STAMBUŁ – Bosfor – Słoneczny Brzeg – Nesebyr23-30.08  ORAZ  03.09-10.09.2021Samolotem z POZNANIA

 03.09.2021 – piątek

Godz.2:30 zbiórka w uzgodnionym miejscu. Przejazd autokarem na lotnisko w Poznaniu. Odprawa lotniskowa. Godz.7:50 – odlot samolotu do Burgas. Godz.10:55 (czasu lokalnego) przylot do BURGAS. Lot trwa ok. 2godz. Odprawa lotniskowa. Przejazd do STAMBUŁU. Trasa wiedzie przez góry Strandża oraz turecką Rumelię. W godzinach popołudniowych dotrzemy do STAMBUŁU. To obecnie największe miasto Europy (16 milionów mieszkańców) powstało w 330 roku jako CONSTANTINOPOLIS (miasto Konstantyna) i było przez ponad 11 wieków stolicą Cesarstwa Bizantyńskiego. Zdobyte w 1453 roku przez Turków Osmańskich było siedzibą sułtanów i stolicą Imperium Osmańskiego. Jest jedynym miastem położonym na dwóch kontynentach, europejskim i azjatyckim. Przejedziemy mostem wiszącym nad Cieśniną BOSFOR na stronę azjatycką w kierunku wzgórza Camlica (275 m. n.p.m.) skąd rozpościera się imponująca panorama Stambułu, Cieśniny Bosfor, Złotego Rogu oraz Morza Marmara i Wysp Książęcych. Zobaczymy najnowszy (2019 r.) i największy w Turcji (może pomieścić 60 tys. wiernych) meczet Buyuk Camlica Cami. Czas wolny na zdjęcia i podziwianie panoramy. Kolacja. Nocleg hotel kat. turystycznej. Pokoje 2 os. z łazienką.

 

04.09.2021 - sobota

Śniadanie. Zwiedzanie zabytków, które podziwia cały świat: Haghia Sophia – Kościół Mądrości Bożej, Błękitny Meczet, Hipodrom, Pałac TOPKAPI, w którym rezydowali kolejni sułtani m.in. Sulejman Wspaniały i Roksolana znani nam z serialu „Wspaniałe Stulecie”. Wyprawa na WIELKI BAZAR. Historyczny Kapalicarsi działa nieprzerwanie ponad 500 lat. Można tu kupić prawie wszystko, ale trzeba się targować. Niektórzy zdolni handlowcy z Polski potrafili „trafić” naprawdę atrakcyjne towary za nie mniej atrakcyjną cenę. Wielki Kryty Bazar to 30 hektarów powierzchni handlowej i ponad 3500 sklepów. Rocznie Wielki Bazar odwiedza ponad 100 milionów turystów, więcej niż paryską Wieżę Eifella.Kolacja. Nocleg hotel kat. turystycznej. Pokoje 2 os. z łazienką.

 

05.09.2021- niedziela

Śniadanie. Zwiedzanie meczetu Sulejmana Wspaniałego. Jeden z największych i najciekawszych meczetów Stambułu. W pawilonie obok pochowani są Sulejman Wspaniały i jego żona Hurrem – Roksolana zwana córą Lechistanu. Przejazd nad Morzem Marmara i wzdłuż potężnych murów obronnych z czasów  cesarza Teodozjusza w kierunku SŁONECZNEGO BRZEGU nad Morzem Czarnym. Kolacja. Hotel  kat. turystycznej położony niedaleko od plaży, posiadający basen. Kolacja. Nocleg hotel kat. turystycznej. Pokoje 2 os. z łazienką.

 

06.09.2021 - poniedziałek

Śniadanie. Wypoczynek nad Morzem Czarnym  w Słonecznym Brzegu. Kolacja. Nocleg. Hotel jw.

 

07.09.2021– wtorek

Śniadanie. Wypoczynek nad Morzem Czarnym  w Słonecznym Brzegu. Kolacja. Nocleg. Hotel jw.


08.09.2021 - środa

Śniadanie. Wypoczynek nad Morzem Czarnym  w Słonecznym Brzegu. Kolacja. Nocleg. Hotel jw.


09.09.2021 – czwartek

Śniadanie. Wypoczynek nad Morzem Czarnym  w Słonecznym Brzegu. Przejazd do Nesebyru. Zwiedzanie Nesebyru k/Słonecznego Brzegu. Najciekawsze zabytki Nesebyru to wszystko to co pozostało z czasów starożytnych, mury miasta, ruiny Bazyliki, wyroby ceramiczne i pamiątki jeszcze z czasów Greków, cerkwie św. Apostołów, św. Jana Chrzciciela oraz pięknie zachowana zabudowa mieszkalna. W 1983 roku kompleks starego miasta został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Kolacja. Nocleg. Hotel jw.

 

10.09.2021 – piątek

Śniadanie. Przejazd na lotnisko w Burgas. Odprawa lotniskowa. Godz. 6:10 – odlot samolotu do Poznania. Godz. 7:20 (czasu lokalnego) lądowanie samolotu na lotnisku w Poznaniu. Odprawa lotniskowa. Przejazd autokarem do miejsca wyjazdu. Zakończenie wycieczki.

 

 

Cena wycieczki: 2580 zł/os. obejmuje: bilet samolotowy, 1 szt. bagażu podręcznego do 10 kg o wymiarach 40X30x20 cm, dojazd autobusem na lotnisko w Poznaniu, autokar lub minibus na trasie wg programu, 7 noclegów w hotelach kat. turystycznej w pokojach 2 os. z łazienką, 7 śniadań, 7 kolacji, ubezpieczenie, opiekę pilota.


Na wstępy, przewodników lokalnych należy posiadać 100 euro/os. Płatne obligatoryjnie pilotowi na miejscu.WYJAZD na PASZPORT ważny minimum 6 miesięcyWażne informacje na temat bagażu:

Cena wycieczki zawiera mały bagaż podręczny o wymiarach 40x30x20 cm i wadze do 10 kg. Za dodatkową opłatą 134 zł można dokupić usługę WIZZ Priority i wtedy możemy zabrać na pokład samolotu dodatkowo bagaż o wymiarach 55x40x23 cm i wadze do 10 kg. Mamy wtedy również pierwszeństwo wejścia na pokład. Można również wykupić bagaż rejestrowany (do luku samolotu) o wymiarach 149 x119 x 171cm i wadze do 10 kg (opłata 334 zł) lub do 20 kg (opłata 504 zł). Ceny z  kwietnia br. podano w 2 strony. Ceny za bagaż są ustalane przez linie lotnicze i mogą ulec zmianie.

Płyny można przewozić na pokładzie wyłącznie w pojemnikach o maksymalnej pojemności 100 ml, zapakowanych w przezroczystą torbę o pojemności 1 litra i wymiarach 20 x 20 cm z możliwością powtórnego uszczelnienia. Bagaż zostanie sprawdzony na lotnisku. Przedmioty kupione w sklepach wolnocłowych po przejściu kontroli bezpieczeństwa można wnieść na pokład bezpłatnie.