bilety kominikacyjne

zwiedzanie »

SYLWESTER W BATUMI (GRUZJA) 30.12.2019-03.01.2020

Drukuj

SYLWESTER w BATUMI - gruzińskim „małym Dubaju” nad Morzem Czarnym, NOWY ROK w TBILISI


RAMOWY PROGRAM30.12.2019

Godz.3:55 – zbiórka na lotnisku W-wa Okęcie, strefa A przy stanowiskach WIZZAIR. Odprawa lotniskowa. Godz. 5:55 odlot samolotu do KUTAISI. Godz.12:15 lądowanie na lotnisku w Kutaisi. Odprawa przylotowa. Przejazd nad Morze Czarne do Batumi (120 km). Po drodze słynne „herbaciane pola Batumi”. Do niedawna zaniedbane, obecnie spora ich część wróciła do dawnej formy. Zakwaterowanie - hotel ***. Pokoje 2 os. z łazienką. Hotel położony blisko (ok. 300 m) promenady i morza. Przed obiadokolacją zwiedzanie Batumi. Stolica Adżarii to najbardziej znany gruziński kurort czarnomorski. Wspaniała,mkilkukilometrowa promenada nadmorska. Wieża Alfabetu i pomnik „Ali i Nino”. Aleja Marii i Lecha Kaczyńskich. Dziś Batumi ze swoją nowoczesną architekturą robi wrażenie „małego Dubaju”. Urokliwe Stare Miasto, pomnik Medeii. Obiadokolacja. Nocleg. Hotel ***. Pokoje 2 os. z łazienką.


31.12.2019

Śniadanie. Przejazd do słynnego Ogrodu Botanicznego w Batumi. Najstarszy i największy (108 ha) ogród botaniczny, założony na rozkaz cara pod koniec XIX wieku. Położony na nadmorskiej skarpie długości 1 km, 220 metrów nad poziomem morza. Unikalna kolekcja subtropikalnej flory z różnych kontynentów: sukulenty, bambusy, magnolie, palmy, stare zawsze zielone sekwoje, kamelie. Wspaniały ogród japoński. Cudowne widoki i relaks wśród egzotycznej roślinności. Degustacja owoców morza i czarnomorskich ryb w jednej z portowych restauracji. Czas wolny na spacery po nadmorskiej promenadzie i przygotowanie do kolacji sylwestrowej. Godz. 21:00 kolacja sylwestrowa i zabawa przy muzyce i orkiestrze na żywo. Pokazy folklorystycznych tańców gruzińskich. Po przywitaniu Nowego Roku pokaz sztucznych ogni przy promenadzie i dalszy ciąg zabawy.


01.01.2020

Późne śniadanie. Przejazd do Tbilisi. Po drodze obiad w restauracji samoobsługowej z dobrym gruzińskim jedzeniem. Po przyjeździe do Tbilisi zakwaterowanie w hotelu ***. Pokoje 2 os. z łazienką. Następnie Tbilisi „by night”. Autokarowy przejazd Aleją Rustaweliego. Stary parlament. Muzeum Narodowe. Z Placu Puszkina spacer starymi uliczkami do Mostu Pokoju nad Kurą oraz katedry Sioni i pomnika Tamady (odpowiedzialny za gruzińskie toasty podczas supry). Wjazd kolejką na Narikalę, położoną na wzgórzu starożytną twierdzę, skąd rozciąga się wspaniała panorama oświetlonego miasta. Piesze zejście wśród skał i górskiej rzeczki w kierunku słynnych XIX wiecznych łaźni siarkowych i ciepłych źródeł. Czas wolny na Starym Mieście. Powrót do hotelu ok. godz24:00. Nocleg jw.


02.01.2020

Śniadanie. Przejazd do Mcchety, pierwszej stolicy Gruzji. Odwiedzimy tu katedrę Sweti Cchoweli, miejsce koronacji i pochówku królów gruzińskich. Wjedziemy na punkt widokowy przy klasztorze Dżwari, skąd zobaczymy wspaniały widok na widła rzeki Kury i Aragvi. Przejazd do Gori, rodzinnego miasta Stalina, gdzie zwiedzimy dom – muzeum oraz wagon – salonkę, którym jechał na konferencję w Poczdamie. Przejazd do Kutaisi - po drodze obiadokolacja. Nocleg. Hotel ***. Pokoje 2 os. z łazienką.


03.01.2020

Śniadanie. Przejazd (ok. 12 km), do zbudowanego przez Dawida IV Budowniczego w 1106 roku Monastyru Gelati, w którym pochowani są Dawid IV oraz królowa Tamara. Obiekt wpisany na listę UNESCO Zwiedzanie stolicy starożytnej Kolchidy znanej z wyprawy argonautów pod wodzą Jazona po „złote runo”. Stare miasto, fontanna Złotego Runa. Katedra Bagrati. Ciekawy wiejski bazar w centrum miasta. Przejazd na lotnisko (125 km). Odprawa lotniskowa. Godz. 14:55 odlot samolotu do Warszawy. Planowany przylot godz. 16:25 (wg czasu lokalnego). Odprawa przylotowa.Cena: 1890 zł/os.


Cena obejmuje: bilet lotniczy, bagaż podręczny o wymiarach 40 cm x 30 x 20 cm, autobus lub minibus na terenie Gruzji wg programu, 4 noclegi w hotelach *** (pokoje 2 os. z łazienką), 4 śniadania, 4 obiadokolacje - w tym sylwestrowa z bogatym gruzińskim menu, szampanem, winem i czaczą (narodowy wysokoprocentowy napój – do 70%), orkiestra na żywo, pokaz gruzińskich tańców ludowych , ubezpieczenie NW do 3000 euro + koszty leczenia do 15000 euro (nie obejmuje chorób przewlekłych), opiekę pilota.


Na wstępy, wieczór gruziński podczas zabawy sylwestrowej należy posiadać 60 euro/os. Płatne obligatoryjnie pilotowi na miejscu.


Ważne informacje na temat bagażu: Cena wycieczki zawiera mały bagaż podręczny o wymiarach 40x30x20 cm i wadze do 8 kg. Za dodatkową opłatą 116 zł można dokupić usługe WIZZ Priority i wtedy możemy zabrac na pokład samolotu dodatkowo bagaż o wymiarach 55x40x23 cm i wadze do 10 kg. Mamy wtedy również pierwszeństwo wejścia na pokład. Można również wykupić bagaż rejestrowany ( do luku samolotu) o wymiarach 149 x119 x 171cm do 10-kg ( opłata 250 zł) , do 20 kg (opłata 384 zł) Ceny podano w 2 strony. Ceny za bagaż z X 2019 r. ustalane są przez linie lotnicze i mogą ulec zmianie. Płyny i kremy można przewozić na pokładzie wyłącznie w pojemniku o maksymalnej pojemności 100 ml, zapakowanym w przezroczystą torbę o pojemności 1 litra i wymiarach 20 x 20 cm z możliwością powtórnego uszczelnienia. Przedmioty kupione w sklepach wolnocłowych po przejściu kontroli bezpieczeństwa można wnieść na pokład bezpłatnie.

Uwaga: WYJAZD na DOWÓD OSOBISTY lub paszport. Obowiązuje absolutny zakaz wwozu do Gruzji leków zawierających kodeinę lub pseudoefedrynę (np. ibuprom).
S E R D E C Z N I E Z A P R A S Z A M Y