bilety kominikacyjne

zwiedzanie »

GRUZJA - 16-23.10.2018

Drukuj

Ramowy program wycieczki do GRUZJI

 

 

16.10.2018

Godz.6:55 – zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie. Między strefami B i C  przy kasach biletowych LOT. Odprawa lotniskowa. Godz.8:55 odlot samolotu do Kutaisi. Godz.14:15 (czasu lokalnego) przylot do Kutaisi (lot trwa ok. 3 godz.). Odprawa przylotowa. Przejazd do hotelu w okolicach Ananuri/Gudauri. Obiadokolacja. Nocleg. Hotel ***. Pokoje 2,3 os. z łazienką.

 

17.10.2018

Śniadanie. Przejazd w stronę Wysokiego Kaukazu. Przystanek przy fortecy Anauri z punktem widokowym na Zbiornik Żynwali. Następnie przez Przełęcz Krzyżową dotrzemy do położonej już przy granicy z Rosją Stepancmindy (dawniej Kazbegi). Rozciągają się stąd widoki na szczyty Kaukazu, miedzy innymi ośnieżony Masyw Kazbegu (5047m npm). Samochodami terenowymi, krętą i wyboistą, ale ciekawą drogą podjedziemy do położonego na tle gór Kaukazu XIV w. kościółka Cminda Sameba(2170m npm), którego fotografie są ozdobą przewodników po Gruzji. Powrót do hotelu na obiadokolacje i nocleg.

 

18.10.2018

Śniadanie. Zwiedzanie Tbilisi („Tbili” to po gruzińsku „ciepły”) rozpoczniemy od  położonego w centrum miasta, na wzgórzu św. Eliasza, Soboru Swiętej Trójcy, największej budowli sakralnej, siedziby Patriarchy-Katolicosa Gruzińskiego Kościoła Prawosławnego. Następnie autokarowy przejazd Aleją  Rustaweliego. Stary parlament. Muzeum Narodowe. Z Placu Puszkina spacer starymi uliczkami do Mostu Pokoju nad Kurą oraz katedry Sioni i pomnika Tamady (odpowiedzialny za gruzińskie toasty podczas supry). Wjazd kolejką na Narikalę, położoną na wzgórzu starożytną twierdzę, skąd rozciąga się wspaniała panorama miasta. Piesze zejście wśród skał i górskiej rzeczki w kierunku słynnych XIX wiecznych łaźni siarkowych i ciepłych źródeł. Czas wolny na Starym Mieście. Obiadokolacja. Indywidualne wieczorne spacery po imponująco oświetlonym nabrzeżu rzeki Kury (gruz. Mtkvari). Nocleg - hotel***. Pokoje 2,3 os. z łazienką

 

19.10.2018

Śniadanie. Przejazd do Mcchety pierwszej stolicy Gruzji. Odwiedzimy tu katedrę Sweti Cchoweli, miejsce koronacji i pochówku królów gruzińskich. Wjedziemy na punkt widokowy przy klasztorze Dżwari, skąd zobaczymy wspaniały widok na widła rzeki Kury i Aragvi. Przejazd do Gori, rodzinnego miasta Stalina, gdzie zwiedzimy dom – muzeum oraz wagon – salonkę, którym jechał na konferencję w Poczdamie. Przejazd do  słynnego uzdrowiska Borjomi. Spacer po Parku Zdrojowym. Przejazd do Akhalciche. Obiadokolacja i nocleg - hotel ***. Pokoje 2,3 os z łazienką.

 

20.10.2018

Śniadanie. Przejazd do  skalnego miasta Wardzia. Ten olbrzymi, wykuty w skale na kilkunastu poziomach kompleks rezydencjalno - klasztorny zamieszkiwało za czasów królowej Tamary (XII w) nawet około 50 tysięcy ludzi. Krótki przejazd minibusami na górę i spacer po jaskiniach, w których znajdują się liczne freski i średniowieczne kościoły. Mimo upływu czasu i licznych trzęsień ziemi kompleks nadal robi duże wrażenie na turystach. W tym dniu zamiast kolacji zjemy lunch (ok. godz. 14) w położonej tuż nad Kurą uroczej restauracji. Główne danie to świeżutki grillowany lub gotowany pstrąg. Przejazd do Kutaisi na nocleg - hotel ***. Pokoje 2 os. z łazienką.

 

21.10.2018

Śniadanie. Zwiedzanie stolicy starożytnej Kolchidy znanej z wyprawy  argonautów  pod wodzą Jazona po „złote runo”. Stare miasto, fontanna Złotego Runa. Katedra Bagrati. Ciekawy wiejski bazar w centrum miasta. Następnie pojedziemy do  zbudowanego przez Dawida IV Budowniczego w 1106 roku Monastyru Gelati (ok.12 km), w którym pochowani są Dawid IV oraz królowa Tamara. Obiekt wpisany na listę UNESCO. Przejazd nad Morze Czarne do Batumi (140 km). Po drodze słynne „herbaciane pola Batumi”. Do niedawna zaniedbane, obecnie spora ich część wróciła do dawnej formy. Obiadokolacja i wieczór gruziński. Nocleg – hotel ***. Pokoje 2,3 os. z łazienką.

 

22.10.2018

Śniadanie. Zwiedzanie Batumi. Stolica Adżarii to najbardziej znany gruziński kurort czarnomorski. Wspaniała, kilkukilometrowa promenada nadmorska. Wieża Alfabetu i pomnik „Ali i Nino”. Aleja Marii i Lecha Kaczyńskich. Dziś Batumi ze swoją nowoczesną architekturą robi wrażenie „małego Dubaju”. Urokliwe Stare Miasto, pomnik Medeii. Czas wolny nad Morzem Czarnym. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

 

23.10.2018

Śniadanie. Przejazd  na lotnisko (125 km). Odprawa lotniskowa. Godz. 14:45 odlot samolotu do Warszawy. Planowany przylot godz. 16:15 (wg czasu lokalnego). Odprawa przylotowa.Cena: 2480 zł/os.


Cena obejmuje: bilet lotniczy, bagaż podręczny 1 szt. do 10 kg o wymiarach 55 cm x 40 x 23 cm, autobus na terenie Gruzji wg programu, 7 noclegów w hotelach ***. Pokoje 2,3 os. z łazienką. 7 śniadań, 7 obiadokolacji, ubezpieczenie NW do 3000 euro + koszty leczenia do 15000 euro (nie obejmuje chorób przewlekłych), opiekę pilota.


Na wstępy, wieczór gruziński w Batumi lub Kutaisi oraz przewodników lokalnych należy posiadać 80 euro/os. Płatne obligatoryjnie pilotowi na miejscu.