bilety kominikacyjne

zwiedzanie »

DUBAJ - 6-12.12.2018

Drukuj

Program wycieczki do DUBAJU  

 

 

 

6.12.2018

Godz.10:30 zbiórka na Lotnisku KATOWICE - Pyrzowice. Terminal A - parter przy poczcie. Odprawa lotniskowa. Godz.12:35 wylot samolotu do Dubaju. Godz. 21:15 wg czasu lokalnego lądowanie na lotnisku Word Central Al - Maktoum w Dubaju. Odprawa przylotowa. Transfer autokarem do hotelu w Dubaju. Nocleg – hotel ***. Pokoje 2 os.

 

7.12.2018

Po śniadaniu w hotelu wyjazd autokarem (codziennie w autokarze 2x0,5 l wody mineralnej/os. w cenie) do stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich – ABU DHABI, która stanowi ciekawą mieszankę tradycji i nowoczesności. Zwiedzanie zaczniemy od Saadiyat Island (Wyspa szczęścia), na której w 2017 roku po długich perypetiach wreszcie otwarte zostało ekscytujące (za sprawą architektury i zbiorów) muzeum LOUVRE ABU DHABI. Po zwiedzeniu muzeum pojedziemy na wyspę Yas, gdzie znajduje się największy na świecie tematyczny park rozrywki FERRARI WORLD, częściowo pod zadaszeniem, w kształcie charakterystycznego loga F1. Przystanek na zdjęcia. Następnie pojedziemy do słynnego hotelu YAS VICEROY, gdzie zobaczymy tor Formuły 1 YAS MARINA CIRCUIT. Przejazd promenadą Corniche w stronę hotelu Emirates Palace gdzie zatrzymamy się na zdjęcia. Odwiedzimy HERITAGE VILLAGE – mikrokosmos ZEA a zarazem skansen, który przybliży nam historię kraju. Punktem kulminacyjnym wycieczki będzie zwiedzanie imponującego meczetu SZEJKA ZEYADA z jego wysadzanymi kryształami Svarovskiego żyrandolami i największym utkanym ręcznie dywanem świata. Meczet, ósmy co do wielkości na świecie, zachwyca swoim rozmiarem, architekturą i pięknem. Powrót do Dubaju. Kolacja w hotelu. Nocleg jw.

 

8.12.2018

Po śniadaniu w hotelu zapraszamy na zwiedzanie DUBAJU. Rozpoczniemy od nowoczesnej części miasta i na początek zatrzymamy się przy plaży, skąd rozciąga się panorama najdroższego hotelu Dubaju BURJ AL – ARAB w kształcie charakterystycznego żagla. Następnie zapraszamy na sztuczną wyspę PALM JUMEIRAH, którą poznamy przejeżdżając kolejką naziemną monorail. Stacja końcowa kolejki to hotel ATLANTIS. Dalej trasa wiedzie do dzielnicy DUBAI MARINA z licznymi wieżowcami i kanałem dla żaglowców. Następnie przejazd do nowoczesnego centrum Dubai Mall gdzie podziwiać można architektoniczne cuda Dubaju. Najwyższy budynek świata, wieża BURJ KHALIFA (828 metrów i 163 piętra). Dla chętnych wjazd na platformę widokową na 124 piętrze. W centrum Dubai Mall można zrobić nie tylko świetne zakupy, ale również podziwiać przepiękne akwarium, w którym pływają między innymi żółwie, olbrzymie płaszczki oraz rekiny. Po przerwie na obiad (opcjonalnie) przeniesiemy się w zupełnie inny świat i poznamy stary Dubaj. Odwiedzimy Muzeum Dubaju, które przybliży nam historię miasta. Jedną z  atrakcji będzie przeprawa przez kanał Creek tradycyjną starą łodzią zwaną Abra. Po stronie dzielnicy Deira znajduje się „ociekający” złotem targ Gold Souk oraz targ z przyprawami. Przejazd do RAS Al - KHAIMA nad ZATOKĄ PERSKĄ. Zakwaterowanie i kolacja w hotelu *** przy plaży. Pokoje 2 os. z łazienką

 

9-10.12.2018


WYPOCZYNEK nad ZATOKĄ PERSKĄ. Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje.

W poniedziałek po południu opcjonalna wycieczka „Pustynne Safari” terenowymi samochodami z napędem na 4 koła. Tę ekscytującą jazdę po pustynnych wydmach zakończymy malowniczym zachodem słońca w obozowisku Beduinów gdzie skosztujemy smakowitych dań z grilla. Można będzie spróbować przejażdżki na wielbłądzie, zapalić fajkę Shisha czy zrobić tatuaż henną. Wszystko przy akompaniamencie arabskiej muzyki i pokazów tańca brzucha oraz  Tanoura ( rodzaj tańca przypominający pląsy „ tańczących derwiszów”. Pustynne Safari to klasyk i „must do” dla każdego odwiedzającego Półwysep Arabski. Dla osób, które skorzystają z safari obiad w hotelu zamiast kolacji.

 

11.12.2018

Po śniadaniu czas na relaks na plaży lub przy basenie. Ok godz. 12 wykwaterowanie i przejazd do Emiratu Szardża. Z fascynującą historią sięgającą 5000 lat Szardża była od dawna ważnym miastem portowym. O wielkim znaczeniu żeglugi morskiej świadczą po dziś dzień wielobarwne targi i stocznie tradycyjnych drewnianych łodzi „dhow”. Szarża jest miastem kultury i sztuki. Odwiedzimy Muzeum Islamu oraz centralny targ Blue Souk. Następnie pojedziemy do Dubaju gdzie na pożegnanie obejrzymy pokaz tańczących fontann na tle Burj Khalifa. Transfer na lotnisko Al - Maktoum. Odprawa wylotowa. Godz. 21:50 wylot samolotu do Katowic.

 

12.12.2018

Godz. 1:10 (wg czasu lokalnego) przylot na lotnisko w Katowicach. Odprawa  przylotowa.

 

W Dubaju w grudniu temperatura to ok. 25 -30 stopni

 

 

CENA: 3950 zł/os.

 


Cena obejmuje: przelot samolotem, mały bagaż podręczny o wymiarach 40 x 30 x 20 cm, opłaty lotniskowe, autobus na terenie ZEA , 5 noclegów w hotelach jw., 5 śniadań, 4 obiadokolacje, ubezpieczenie kosztów leczenia za granica do 15000 euro (nie obejmuje chorób przewlekłych) NW do 3000 euro, bagaż do 300 euro, opiekę pilota. Można  dokupić  za  106 zł tzw Wizz priority  + dodatkowy bagaż 55x40x23 do 10 kg oraz pierwszeństwo wejścia na pokład . Można dokupić dodatkowo bagaż rejestrowany (do luku samolotu) do 10 kg za 106 zł lub za 292 zł do 20 kg. Uwaga: chęć zakupu dodatkowego bagażu należy zgłosić  w momencie podpisania umowy lub na minimum 3 dni przed wylotem. Ceny opłat podano w 2 strony. Zakup dodatkowego bagażu na lotnisku w dniu wylotu to znacznie wyższe koszty.

 

Na koszty przewodników lokalnych z j. polskim, wstępy ( Louvre Abu Dhabi, meczet Zayeda,  Heritage Village, Muzeum Dubaju), kolejke monorail, przeprawę abrą, należy posiadać 100 USD (zbiera pilot).

 

Koszty wycieczek fakultatywnych:

Pustynne Safari - 75 USD, wjazd na 124 piętro Burj Khalifa - 40 USD

 

UWAGA: Ze względu na restrykcyjne warunki taryfy i sprzedaży linii lotniczych, które nie zwracają kosztów biletów, w razie rezygnacji uczestnika biuro nie zwróci kosztów biletu, chyba że osoba rezygnująca zapewni inną osobę na swoje miejsce. Zmiana nazwiska to dodatkowy koszt ok.100 euro.