bilety kominikacyjne

wypoczynek »

REJS - DUBAJ - ABU DHABI - OMAN - KATAR 30.11 - 08.12.2019

Drukuj

Program wycieczki  REJS TYSIĄCA i  JEDNEJ   NOCY

 

DUBAJ – ABU DHABI – OMAN (Muscat) – KATAR (Doha)

 

30. 11 - 8. 12. 2019 (  9 dni  )

 

 

30.11.2019

Godz.10:05 zbiórka na Lotnisku KRAKÓW - Balice. Odprawa lotniskowa. Godz.12:05 wylot samolotu do Dubaju. Linie FLY DUBAI. Na pokładzie posiłek. Godz. 20:40 wg czasu lokalnego lądowanie na lotnisku w Dubaju. Odprawa przylotowa. Transfer autobusem do portu Rashid w Dubaju (w cenie wycieczki). Zaokrętowanie w kabinach na statku COSTA DIADEMA*****. Kolacja na statku. Noclegi w kabinach 2, 3 lub 4 osobowych wg wyboru. Kabina klimatyzowana, z łazienką, telefonem, telewizorem i radiem satelitarnym. Całkowite wyżywienie: poranna kawa, śniadanie, obiad, popołudniowa herbata, bufet, kolacja, kulinarne niespodzianki, z napojów : woda stołowa, kawa zwykła, herbata podczas posiłków, soki do śniadania. Udział we wszystkich atrakcjach i imprezach organizowanych na pokładzie, koktajl powitalny, wieczór galowy razem ze specjalnym menu, spektakle muzyczne i kabaretowe w sali widowiskowej na pokładzie.

 

1.12.2019

Śniadanie na statku. Możliwość korzystania z bogatej infrastruktury wypoczynkowo - relaksowej na statku.

Godz. 14:00 wypłynięcie  statku na Ocean Indyjski w kierunku stolicy OMANU – MUSKATU. Na morzu.

 

2.12.2019

Godz. 9:00 zawinięcie do portu w Muskacie. Możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych wg propozycji armatora. Opis i ceny w załączeniu. Godz. 22:00 wypłynięcie statku z Muskatu w kierunku KATARU.

 

3.12.2019

Na morzu.

 

4. 12.2019

Godz. 9:00 zawinięcie do stolicy Kataru - DOHA. Możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych wg propozycji armatora. Opis i ceny w załączeniu. Godz. 22:00 wypłyniecie statku z w kierunku stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich - ABU DHABI.

 

5.12.2019

Godz.11:00 zawinięcie do portu w ABU DHABI. Możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych wg propozycji armatora. Opis i ceny w załączeniu. Nocleg na statku.

 

6.12.2019

Po śniadaniu zwiedzanie autobusem z przewodnikiem z j. polskim stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich – ABU DHABI, która stanowi ciekawą mieszankę tradycji i nowoczesności. Zwiedzanie zaczniemy od Saadiyat Island (Wyspa szczęścia), na kt,órej w 2017 roku, po długich perypetiach, wreszcie otwarte zostało ekscytujące - za sprawą architektury i zbiorów - muzeum LOUVRE ABU DHABI. Po zwiedzeniu muzeum pojedziemy na wyspę Yas, gdzie znajduje się największy na świecie tematyczny park rozrywki FERRARI WORLD, częściowo pod zadaszeniem w kształcie charakterystycznego loga F1. Przystanek na zdjęcia. Następnie pojedziemy do słynnego hotelu YAS VICEROY, gdzie zobaczymy tor Formuły 1 YAS MARINA CIRCUIT. Przejazd promenadą Corniche w stronę hotelu Emirates Palace gdzie zatrzymamy się na zdjęcia. Odwiedzimy HERITAGE VILLAGE – mikrokosmos ZEA a zarazem skansen, który przybliży nam historię kraju. Punktem kulminacyjnym wycieczki będzie zwiedzanie imponującego meczetu SZEJKA ZEYADA z jego wysadzanymi kryształami Svarovskiego żyrandolami i największym utkanym ręcznie dywanem świata. Meczet, ósmy co do wielkości na świecie, zachwyca swoim rozmiarem, architekturą i pięknem. Powrót na statek. Uwaga: transfer i zwiedzanie zawarte w cenie wycieczki (wstępy płatne dodatkowo). Godz. 23:59 wyjście statku z portu w kierunku DUBAJ.

 

7.12.2019

Po śniadaniu  i wyokrętowaniu zapraszamy na zwiedzanie DUBAJU z polskim przewodnikiem. Rozpoczniemy od nowoczesnej części miasta i na początek zatrzymamy się przy plaży, skąd rozciąga się panorama najdroższego hotelu Dubaju BURJ AL – ARAB w kształcie charakterystycznego żagla. Odwiedzimy pobliski kompleks MEDINET JUMEIRACH zwany „Wenecją Dubaju”. Możliwość rejsu kanałami „dubajską gondolą” zwaną abrą. Liczne sklepy, kawiarnie oraz teatr. Następnie zapraszamy na sztuczną wyspę PALM JUMEIRAH, którą poznamy przejeżdżając kolejką naziemną monorail. Stacja końcowa kolejki to hotel ATLANTIS. Dalej trasa wiedzie do dzielnicy DUBAI MARINA z licznymi wieżowcami i kanałem dla żaglowców. Następnie przejazd do nowoczesnego centrum Dubai Mall gdzie podziwiać można architektoniczne cuda Dubaju. Najwyższy budynek świata, wieża BURJ KHALIFA (828 metrów i 163 piętra ). Wjazd na platformę widokową na 124 piętrze W centrum Dubai Mall można zrobić nie tylko świetne zakupy, ale również podziwiać przepiękne akwarium, w którym pływają między innymi żółwie, olbrzymie płaszczki oraz rekiny. Po przerwie na obiad (opcjonalnie) przeniesiemy się w zupełnie inny świat i poznamy stary Dubaj. Odwiedzimy Muzeum Dubaju, które przybliży nam historię miasta. Jedną z  atrakcji będzie przeprawa przez kanał Creek tradycyjną starą łodzią zwaną Abra. Po stronie dzielnicy Deira znajduje się „ociekający” złotem targ Gold Souk oraz targ z przyprawami. Uwaga: transfer i zwiedzanie zawarte w cenie wycieczki (wstępy płatne dodatkowo). Kolacja i nocleg w hotelu **** w Dubaju.

 

8.12.2019

Około godz. 5:00 transfer autobusem na lotnisko. Odprawa wylotowa. 7:55 wylot samolotu FLY DUBAI do KRAKOWA – Balice. Godz.11:05 wg czasu polskiego planowany przylot do Krakowa. Odprawa przylotowa.

 

W Dubaju w grudniu temperatura to ok. 25 -32 stopni

 CENA: 5950 zł/os. w kabinie 2 os,  5450 zł/os.  w kabinie 3 os ,  5200 zł/os. w kabinie 4 os.

 


Cena obejmuje: przelot samolotem lini FLY DUBAI , bagaż 20 kg + podręczny 7 kg, catering na pokładzie samolotu, autobus na terenie ZEA wg programu, 7 nocy na statku ***** z wyżywieniem jak w opisie, 1 nocleg HB w hotelu w Dubaju jw., ubezpieczenie kosztów leczenia za granica do 40000 euro (nie obejmuje chorób przewlekłych) NW do 5000 euro, bagaż do 400 euro, składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny, opiekę pilota.

 

Na koszty przewodników lokalnych z j. polskim, wstępy (meczet Zayeda,  Heritage Village, Muzeum Dubaju, wjazd na Burj Khalifa, kolejke monorail, przeprawę towarową abrą) należy obligatoryjnie posiadać 100 USD. Zbiera pilot wycieczki. Cena nie obejmuje również fakultatywnych wycieczek w Omanie i Katarze oraz obowiązkowego napiwku dla załogi statku 10 euro/os. dziennie.


UWAGA: Ze względu na restrykcyjne warunki taryfy i sprzedaży linii lotniczych, które nie zwracają kosztów biletów, w razie rezygnacji uczestnika biuro nie zwróci kosztów biletu, chyba że osoba rezygnująca zapewni inną osobę na swoje miejsce. Zmiana nazwiska to dodatkowy koszt ok. 100 euro.