bilety kominikacyjne

oferta dla firm »

TURCJA - RUMUNIA - BUŁGARIA 4-11.09.2019 Samolot

Drukuj

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI  do  TURCJI – RUMUNII – BUŁGARII


Bukareszt – ISTAMBUŁ – Bosfor – Słoneczny Brzeg - Nesebyr


Samolotem z WARSZAWY – Okęcie


4 - 11.09.2019

 

04.09.2019 - środa

Godz.10:30 zbiórka na lotnisku F. Chopina w Warszawie – Okęcie, między strefami B i C przy sklepie Vergin. Odprawa lotniskowa. Godz.12:30 – odlot samolotu do Bukaresztu. Godz.15:10 (czasu lokalnego) przylot do BUKARESZTU. Lot trwa ok. 1 godz. 40 minut. Odprawa lotniskowa. Przejazd do centrum. Spacer po bukaresztańskim Starym Mieście w dzielnicy Lipscani zwanej „Paryżem  Bałkanów”. Malownicze uliczki i placyki, liczne bistra i restauracje, zabytkowe kamieniczki, tłumy turystów i mieszkańców tworzą specyficzną atmosferę. Kolacja. Nocleg. Hotel kat. turystycznej. Pokoje 2 os. z łazienką.

 

05.09.2019 - czwartek

Śniadanie. Przejazd do ISTAMBUŁU. Trasa wiedzie przez Rumunię i Bułgarię oraz turecką Rumelię. W okolicy Giurgiu i Ruse przekroczymy potężny DUNAJ, który wpadając do Morza Czarnego tworzy rozległą deltę. W godzinach popołudniowych dotrzemy do ISTAMBUŁU. To obecnie największe miasto Europy (18 milionów mieszkańców) powstało w 330 roku jako CONSTANTINOPOLIS (miasto Konstantyna) i było przez ponad 11 wieków stolicą Cesarstwa Bizantyńskiego. Zdobyte w 1453 roku przez Turków Osmańskich przez kolejne wieki było siedzibą sułtanów i stolicą Imperium Osmańskiego. Jest jedynym miastem położonym na dwóch kontynentach, europejskim i azjatyckim. Przejedziemy mostem wiszącym nad Cieśniną BOSFOR na stronę azjatycką w kierunku wzgórza Camlica (275 m. n.p.m.) skąd rozpościera się imponująca panorama Stambułu, Cieśniny Bosfor, Złotego Rogu oraz Morza Marmara i Wysp Książęcych. Czas wolny na zdjęcia i podziwianie panoramy. Przejazd do hotelu. Kolacja. Nocleg – hotel w centrum miasta, niedaleko Wielkiego Bazaru. Pokoje 2 os. z łazienką.

 

06.09.2019 - piątek

Śniadanie. Z miejscowym mówiącym po polsku przewodnikiem zwiedzimy zabytki, które podziwia cały świat: Hagia Sophia – Kościół Mądrości Bożej, Błękitny Meczet, Hipodrom, Pałac TOPKAPI,  w którym rezydowali kolejni sułtani m.in. Sulejman Wspaniały i Roksolana znani nam z serialu Wspaniałe Stulecie.  Przejazd wzdłuż potężnych murów obronnych z czasów Konstantyna i nad Morzem Marmara w kierunku mostu Galata dzielącego wody Złotego Rogu i Bosforu. Krótki postój na nabrzeżu Eminonu skąd można zauważyć jak ruchliwą arterią wodną jest Bosfor. Widok na brzeg azjatycki oraz europejską dzielnicę Galata ze słynną wieżą. Kolację zjemy w starej dzielnicy Pera a potem odbedziemy spacer po Istiklal Cadesi w kierunku placu Taksim. Spacerując zobaczymy słynny XIX wieczny hotel Pera Palace zbudowany po uruchomieniu linii kolejowej Paryż – Istambuł, którą kursował słynny Orient Exspress. W hotelu zachował się apartament, w którym Agatha Christie napisała wiele swoich kryminałów. Nocleg hotel jw. Pokoje 2 os. z łazienką.

 

07.09.2019 - sobota

Śniadanie. Wyprawa na WIELKI BAZAR. Historyczny Kapalicarsi działa nieprzerwanie od ponad 500 lat. Można tu kupić prawie wszystko, ale trzeba się targować. Niektórzy zdolni handlowcy z Polski potrafili „trafić” naprawdę atrakcyjne towary za nie mniej atrakcyjną cenę. Wielki Kryty Bazar to 30 hektarów powierzchni handlowej i ponad 3500 sklepów. Rocznie Wielki Bazar odwiedza ponad 100 milionów turystów, więcej niż paryską Wieżę Eifella. Po południu przejazd do SŁONECZNEGO BRZEGU nad Morzem Czarnym. Kolacja.

Hotel *** położony 150 m. od plaży, posiadąjący basenem. Pokoje 2 os. z łazienką.

 

08.09.2019 –  niedziela

Śniadanie. Wypoczynek nad Morzem Czarnym  w Słonecznym Brzegu. Kolacja. Nocleg. Hotel jw. Pokoje 2 os. z łazienką.

 

09.09.2019 - poniedziałek

Śniadanie. Wypoczynek nad Morzem Czarnym. Kolacja. Nocleg jw.

 

10.09.2019 - wtorek

Śniadanie. Dla chętnych zwiedzanie Nesebyru k/Słonecznego Brzegu. Pozostali mogą wypoczywać nad morzem  Najciekawsze zabytki Nesebyru to wszystko to co pozostało z czasów starożytnych, mury miasta, ruiny Bazyliki, wyroby ceramiczne i pamiątki jeszcze z czasów Greków, cerkwie św. Apostołów, św. Jana Chrzciciela oraz pięknie zachowana zabudowa mieszkalna. W 1983 r.  kompleks starego miasta został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd do Bukaresztu. Kolacja. Nocleg. Hotel kat. turystycznej. Pokoje 2 os. z łazienką.

 

11.09.2019 - środa

Śniadanie. Zwiedzanie Bukaresztu. Zobaczymy m.in. Łuk Triumfalny, Cerkiew Cretulescu, Ateneum Rumuńskie oraz Parlament. Przejazd na lotnisko w Bukareszcie. Odprawa lotniskowa. Godz.15:45 – odlot samolotu do Warszawy. Godz. 16:35 (czasu lokalnego) lądowanie samolotu na lotnisku Warszawa – Okęcie. Odprawa lotniskowa.

 Cena wycieczki: 2580 zł/os. obejmuje: bilet samolotowy, 1 szt. bagażu podręcznego do 8 kg o wymiarach 40X30x20 cm, autokar na terenie Rumunii, 7 noclegów w hotelach kat. tur. w pokojach 2 os. z łazienką, 7 śniadań, 7 kolacji, ubezpieczenie, opiekę pilota.

 

Na koszty wizy tureckiej, wstępy, przewodników lokalnych należy posiadać 80 euro/os. Płatne obligatoryjnie pilotowi na miejscu.

 

WYJAZD na PASZPORT ważny minimum 6 miesięcy po 8.09.2019

 

Po podaniu danych osobowych wizę turecką załatwia biuro.

 

Ważne informacje na temat bagażu:

 

Cena wycieczki zawiera mały bagaż podręczny o wymiarach 40x30x20  cm i wadze do 8 kg. Za dodatkową opłatą 116 zł można dokupić usługę WIZZ Priority i wtedy możemy zabrać na pokład samolotu dodatkowo bagaż o wymiarach 55x40x23 cm i wadze do 10 kg. Mamy wtedy również pierwszeństwo wejścia na pokład. Można również wykupić bagaż rejestrowany (do luku samolotu) o wymiarach 149 x119 x 171cm i wadze do 10 kg (opłata 120 zł) lub do 20 kg (opłata 162 zł). Ceny z kwietnia 2019 r. podano w 2 strony. Chęć wykupienia dodatkowego bagażu należy zgłosić w momencie podpisania umowy. Później ceny mogą być wyższe. Ceny za bagaż są ustalane przez linie lotnicze i mogą ulec zmianie.

 

Płyny można przewozić na pokładzie wyłącznie w pojemnikach o maksymalnej pojemności 100 ml, zapakowanych w przezroczystą torbę o pojemności 1 litra i wymiarach 20 x 20 cm z możliwością powtórnego uszczelnienia. Bagaż zostanie sprawdzony na lotnisku. Przedmioty kupione w sklepach wolnocłowych po przejściu kontroli bezpieczeństwa można wnieść na pokład bezpłatnie.W przypadku zamówienia całej grupy możliwy inny uzgodniony termin oraz wyjazd z miejsca wskazanego przez zamawiającego.