bilety kominikacyjne

oferta dla firm »

TURCJA - RUMUNIA - BUŁGARIA

Drukuj

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI do TURCJI – RUMUNII – BUŁGARII

Bukareszt – Nesebyr - STAMBUŁ – Bosfor – Słoneczny Brzeg - Bukareszt

 

Samolotem z WARSZAWY – Okęcie

 

I dzień

Godz. 16:55 zbiórka na lotnisku F. Chopina w Warszawie – Okęcie, strefa A przy stanowiskach WIZZAIR. Odprawa lotniskowa. Godz.18:55 – odlot samolotu do Bukaresztu. Godz.21:45 (czasu lokalnego) przylot do BUKARESZTU. Lot trwa ok. 1 godz. 40 minut. Odprawa lotniskowa. Przejazd do hotelu w Bukareszcie. Kolacja. Nocleg. Hotel kat. turystycznej. Pokoje 2 os. z łazienką.

 

II dzień

Śniadanie. Przejazd do Nesebyru. Zwiedzanie Nesebyru k/Słonecznego Brzegu. Najciekawsze zabytki Nesebyru to wszystko to co pozostało z czasów starożytnych, mury miasta, ruiny Bazyliki, wyroby ceramiczne i pamiątki jeszcze z czasów Greków, cerkwie św. Apostołów, św. Jana Chrzciciela oraz pięknie zachowana zabudowa mieszkalna. W 1983 roku kompleks starego miasta został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd do hotelu w Słonecznym Brzegu. Kolacja. Nocleg – hotel  kat. turystycznej. Pokoje 2 os. z łazienką.

 

III dzień

Śniadanie. Przejazd do STAMBUŁU. Trasa wiedzie przez Bułgarię oraz turecką Rumelię. W godzinach popołudniowych dotrzemy do STAMBUŁU. To obecnie największe miasto Europy (18 milionów mieszkańców) powstało w 330 roku jako CONSTANTINOPOLIS (miasto Konstantyna) i było przez ponad 11 wieków stolicą Cesarstwa Bizantyńskiego. Zdobyte w 1453 roku przez Turków Osmańskich przez kolejne wieki było siedzibą sułtanów i stolicą Imperium Osmańskiego. Jest jedynym miastem położonym na dwóch kontynentach, europejskim i azjatyckim. Przejedziemy mostem wiszącym nad Cieśniną BOSFOR na stronę azjatycką w kierunku wzgórza Camlica (275 m. n.p.m.) skąd rozpościera się imponująca panorama Stambułu, Cieśniny Bosfor, Złotego Rogu oraz Morza Marmara i Wysp Książęcych. Czas wolny na zdjęcia i podziwianie panoramy.  Nocleg hotel kat. turystycznej. Pokoje 2 os. z łazienką.

 

IV dzień

Śniadanie. Z miejscowym, mówiącym po polsku, przewodnikiem zwiedzimy zabytki, które podziwia cały świat: Hagia Sophia – Kościół Mądrości Bożej, Błękitny Meczet, Hipodrom, Pałac TOPKAPI, w którym rezydowali kolejni sułtani m.in. Sulejman Wspaniały i Roksolana znani nam z serialu „Wspaniałe Stulecie”. Przejazd wzdłuż potężnych murów obronnych z czasów Konstantyna i nad Morzem Marmara w kierunku mostu Galata dzielącego wody Złotego Rogu i Bosforu. Krótki postój na nabrzeżu Eminonu skąd można zauważyć jak ruchliwą arterią wodną jest Bosfor. Widok na brzeg azjatycki oraz europejską dzielnicę Galata ze słynną wieżą. Kolację zjemy w starej dzielnicy Pera a potem odbędziemy spacer po Istiklal Cadesi w kierunku placu Taksim. Spacerując zobaczymy słynny XIX wieczny hotel Pera Palace zbudowany po uruchomieniu linii kolejowej Paryż – Istambuł, którą kursował słynny Orient Exspress. W hotelu zachował się apartament, w którym Agatha Christie napisała wiele swoich kryminałów. Nocleg hotel jw. Pokoje 2 os. z łazienką.

 

V dzień

Zwiedzanie meczetu Sulejmana Wspaniałego. Jeden z największych i najciekawszych meczetów Stambułu. W pawilonie obok pochowani są Sulejman Wspaniały i jego żona Hurrem – Roksolana zwana córą Lechistanu. Wyprawa na WIELKI BAZAR. Historyczny Kapalicarsi działa nieprzerwanie od ponad 500 lat. Można tu kupić prawie wszystko, ale trzeba się targować. Niektórzy zdolni handlowcy z Polski potrafili „trafić” naprawdę atrakcyjne towary za nie mniej atrakcyjną cenę. Wielki Kryty Bazar to 30 hektarów powierzchni handlowej i ponad 3500 sklepów. Rocznie Wielki Bazar odwiedza ponad 100 milionów turystów, więcej niż paryską Wieżę Eifella. Po południu przejazd do SŁONECZNEGO BRZEGU nad Morzem Czarnym. Kolacja. Hotel  kat. turystycznej położony niedaleko od plaży, posiadąjący basen. Pokoje 2 os. z łazienką.


VI dzień

Śniadanie. Wypoczynek nad Morzem Czarnym w Słonecznym Brzegu. Kolacja. Nocleg. Hotel jw.

 

VII dzień

Śniadanie. Wypoczynek nad Morzem Czarnym. Po południu przejazd do Bukaresztu. Kolacja. Nocleg. Hotel jw.


VIII dzień

Śniadanie. Zwiedzanie Bukaresztu. Zobaczymy m.in. Łuk Triumfalny, Cerkiew Cretulescu, Ateneum Rumuńskie oraz Parlament. Spacer po bukaresztańskim Starym Mieście w dzielnicy Lipscani zwanej „Paryżem  Bałkanów”. Malownicze uliczki i placyki, liczne bistra i restauracje, zabytkowe kamieniczki, tłumy turystów i mieszkańców tworzą specyficzną atmosferę. Przejazd na lotnisko w Bukareszcie. Odprawa lotniskowa. Godz. 22:20 – odlot samolotu do Warszawy. Godz. 23:05 (czasu lokalnego) lądowanie samolotu na lotnisku Warszawa – Okęcie. Odprawa lotniskowa.

 

 


Cena wycieczki: 2580 zł/os. obejmuje:

bilet samolotowy, 1 szt. bagażu podręcznego do 10 kg o wymiarach 40X30x20 cm, autokar lub minibus na trasie wg programu, 7 noclegów w hotelach kat. turystycznej w pokojach 2 os. z łazienką, 7 śniadań, 7 kolacji, ubezpieczenie, opiekę pilota.

 

Na koszty wizy tureckiej, wstępy, przewodników lokalnych należy posiadać 100 euro/os. Płatne obligatoryjnie pilotowi na miejscu.

 

WYJAZD na PASZPORT ważny minimum 6 miesięcy.

Po podaniu danych osobowych wizę turecką załatwia biuro.

 

Ważne informacje na temat bagażu:

Cena wycieczki zawiera mały bagaż podręczny o wymiarach 40x30x20  cm i wadze do 10 kg. Za dodatkową opłatą 134 zł można dokupić usługę WIZZ Priority i wtedy możemy zabrać na pokład samolotu dodatkowo bagaż o wymiarach 55x40x23 cm i wadze do 10 kg. Mamy wtedy również pierwszeństwo wejścia na pokład. Można również wykupić bagaż rejestrowany (do luku samolotu) o wymiarach 149 x119 x 171cm i wadze do 10 kg (opłata 124 zł) lub do 20 kg (opłata 168 zł). Ceny z  listopada 2019 r. podano w 2 strony. Ceny za bagaż są ustalane przez linie lotnicze i mogą ulec zmianie.

 

Płyny można przewozić na pokładzie wyłącznie w pojemnikach o maksymalnej pojemności 100 ml, zapakowanych w przezroczystą torbę o pojemności 1 litra i wymiarach 20 x 20 cm z możliwością powtórnego uszczelnienia. Bagaż zostanie sprawdzony na lotnisku. Przedmioty kupione w sklepach wolnocłowych po przejściu kontroli bezpieczeństwa można wnieść na pokład bezpłatnie.W przypadku zamówienia całej grupy możliwy uzgodniony termin oraz wyjazd z miejsca wskazanego przez zamawiającego.