bilety kominikacyjne

oferta dla firm »

IZRAEL - ZIEMIA ŚWIĘTA 12-19.11.2019

Drukuj

IZRAEL  -  ZIEMIA  ŚWIĘTA


Termin12 - 19.11.2019

 

12.11.2019         

Godz. 12:15 zbiórka na lotnisku  Warszawa – Okęcie. Między strefą B i C przy sklepie Virgin. Godz.14:15 odlot samolotu do Tel Avivu. Godz. 19:05 czasu lokalnego lądowanie na lotnisku Ben Guriona w Tel Avivie. Odprawa graniczna. Spotkanie z polskojęzycznym przewodnikiem. Przejazd do hotelu w Nazarecie na obiadokolację i nocleg.

 

13.11.2019 GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW – TABHA - KAFARNAUM - NAZARET

Śniadanie. Przejazd dookoła Jeziora Galilejskiego: Góra Błogosławieństw, Tabha - miejsce cudownego rozmnożenia ryb i chleba oraz miejsce prymatu Piotra, Kafarnaum: Dom Piotra i stara synagoga, rejs po Jeziorze Galilejskim z modlitwą, śpiewaniem i tańcami. Dla chętnych możliwość degustacji ryby św. Piotra (ok. 20 USD/os). Zwiedzanie Nazaretu: Bazylika Zwiastowania i dom św. Józefa, gdzie mieszkała Święta Rodzina. Obiadokolacja i nocleg na północy Izraela.

 

14.11.2019 KANA - GÓRA TABOR - HAJFA - CEZAREA

Śniadanie. Przejazd do Kany Galilejskiej gdzie Jezus przemienił wodę w wino, dla chętnych możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich oraz zakupu wina. Wjazd taksówkami wieloosobowymi (tzw. szerut taxi) na górę Tabor. Następnie przejazd do Hajfy: kościół Stella Maris, klasztor Karmelitański, panorama na ogrody Bahajskie i zatokę Hajfa. Przejazd do Cezarei Nadmorskiej: zwiedzanie ruin rzymskiego akweduktu. Przejazd do Betlejem. Obiadokolacja. Nocleg w Betlejem.

 

15.11.2019 BETLEJEM - EIN KAREM - YAD VASHEM

Śniadanie. Zwiedzanie Betlejem - Bazylika Narodzenia Pana Jezusa. Kościół ten powstał w miejscu narodzenia Jezusa i jest najstarszym czynnym kościołem na świecie. Grota Mleczna, Grota św. Hieronima w kościele św. Katarzyny, Pole Pasterzy - gdzie aniołowie obwieścili pasterzom narodzenie Chrystusa. Przejazd do Ein Karem (kościół Nawiedzenia św. Elżbiety i Narodzenia św. Jana Chrzciciela). Muzeum Holokaustu: Yad Vaszem. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

Dla chętnych zwiedzanie „Jerozolimy nocą” (ok. 25 USD/os): w programie przejazd przez dzielnice ortodoksyjnych Żydów – Mea Shearim, Menora pod Knesetem, panorama wieczorna na oświetlone Stare Miasto oraz przejście przez Dzielnicę Żydowską Starego Miasta pod Ścianę Płaczu.

 

16.11.2019 JEROZOLIMA: GÓRA OLIWNA - GÓRA SYJON

Śniadanie. Wjazd autokarem na Górę Oliwną – panoramiczny widok na Wzgórze Świątynne oraz mury Starego Miasta. Następnie zwiedzanie kościoła Pater Noster - Ojcze Nasz. Kościół Dominus Flevit (Pan zapłakał), Ogród Oliwny – Getsemani i Bazylika Męki Pańskiej, kościół grobu Maryi. Góra Syjon – Bazylika Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny, Wieczernik oraz grób króla Dawida. Kościół In Galicantu. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

 

17.11.2019 WADI QELT – JERYCHO - MORZE MARTWE – QUMRAN - KACAR EL JAHUD - BETANIA

Śniadanie. Przejazd do kanionu Wadi Qelt (panorama), Jerycho (najstarsze miasto świata) - krótki postój pod Qarantal - Góra Kuszenia Jezusa oraz zdjęcia pod drzewem Sykomora (możliwość wjazdu kolejką linową na Górę Kuszenia do Klasztoru Kuszenia – 15 USD/os). Plażowanie i kąpiel w Morzu Martwym na prywatnej plaży (największa depresja na świecie – 417 m. p.p.m.) a następnie Qumran – panorama na groty, gdzie znaleziono słynne zwoje Pisma Świętego. Wizyta nad Jordanem w prawdziwym miejscu chrztu Chrystusa – Kacar El Jahud. Następnie Betania: kościół i grobowiec Łazarza. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

 

18.11.2019 JEROZOLIMA: DROGA KRZYŻOWA

Śniadanie. Wyjazd do Jerozolimy. Przejście przez bramę Św. Szczepana, Kościół św. Anny i sadzawka Betesda, Droga Krzyżowa (nabożeństwo) od miejsca skazania Jezusa – Via Dolorosa - do Golgoty i Bazyliki Grobu Pańskiego. Czas na osobistą modlitwę. Zwiedzanie Kotel Maarawi (Ściana Płaczu). Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

 

19.11.2019 JEROZOLIMA - TEL AVIV - WARSZAWA

Śniadanie. Ponowne nawiedzenie Bazyliki Grobu Pańskiego a następnie przejazd na zwiedzanie najstarszej części miasta. Transfer na lotnisko Ben Guriona. Odlot do kraju w późnych godzinach wieczornych. Program jest ramowy (orientacyjny), kolejność realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie lub przestawieniu. Msza święta codziennie (w miarę możliwości w wybranym sanktuarium).

 

 

Cena od osoby: 2850 zł + 140 USD płatne na miejscu po przylocie (wstępy i napiwki) obejmuje: bilet lotniczy, bagaż podręczny o wymiarach 40z30x20 cm), klimatyzowany autokar na terenie Izraela, polskojęzycznegp przewodnika, 7 noclegów w hotelach klasy 3* ze śniadaniem i obiadokolacją - pokoje 2-3 osobowe z łazienką, wszystkie wstępy płatne do obiektów podanych w programie (dodatkowo płatne na miejscu jw.), taksówki na Górę Tabor, prom po Jeziorze Galilejskim.

 

 

Dodatkowe opłaty: dopłata do pokoju jednoosobowego – 190 USD/os., napoje do  obiadokolacji, prywatne wydatki, wycieczki fakultatywne opisane w programie („Jerozolima nocą”, „G. Kuszenia”). Można  dokupić za 180 zł tzw. Wizz priority - dodatkowy bagaż 55x40x23 do 10 kg oraz pierwszeństwo wejścia na pokład  Za  248 zł można dokupić dodatkowo bagaż rejestrowany (do luku samolotu) do 10 kg lub za 352 zł do 20 kg. Ceny podano w 2 strony. Ceny za bagaż z kwietnia 2019 r. są ustalane przez linie lotnicze i mogą ulec zmianie.

 

 

Płyny i kremy można przewozić na pokładzie wyłącznie w pojemniku o maksymalnej pojemności 100 ml, zapakowanym w przezroczystą torbę o pojemności 1 litra i wymiarach 20 x 20 cm z możliwością powtórnego uszczelnienia. Przedmioty kupione w sklepach „wolnocłowych” po przejściu kontroli bezpieczeństwa można wnieść na pokład bezpłatnie.W przypadku zamówienia całej grupy możliwy inny uzgodniony termin oraz wyjazd z miejsca wskazanego przez zamawiającego.