bilety kominikacyjne

oferta dla firm »

GRUZJA 15-22.10.2019

Drukuj

Ramowy program wycieczki do GRUZJI


15-22.10.2019

 15.10.2019

Godz.7:00 – zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie. Między strefami B i C  przy sklepie Virgin.Odprawa lotniskowa. Godz.9:00 odlot samolotu do Kutaisi. Godz.14:20 (czasu lokalnego) przylot do Kutaisi (lot trwa ok. 3,5 godz.). Odprawa przylotowa. Przejazd do hotelu w  Tbilisi. Obiadokolacja. Nocleg. Hotel ***. Pokoje 2,3 os. z łazienką.

 

16.10.2019

Śniadanie. Zwiedzanie Tbilisi („Tbili” to po gruzińsku „ciepły”) rozpoczniemy od  położonego w centrum miasta, na wzgórzu św. Eliasza, Soboru Swiętej Trójcy, największej budowli sakralnej, siedziby Patriarchy-Katolicosa Gruzińskiego Kościoła Prawosławnego. Następnie autokarowy przejazd Aleją  Rustaweliego. Stary parlament. Muzeum Narodowe. Z Placu Puszkina spacer starymi uliczkami do Mostu Pokoju nad Kurą oraz katedry Sioni i pomnika Tamady (odpowiedzialny za gruzińskie toasty podczas supry). Wjazd kolejką na Narikalę, położoną na wzgórzu starożytną twierdzę, skąd rozciąga się wspaniała panorama miasta. Piesze zejście wśród skał i górskiej rzeczki w kierunku słynnych XIX wiecznych łaźni siarkowych i ciepłych źródeł. Czas wolny na Starym Mieście. Obiadokolacja i wieczór gruziński w jednym z lokali przy nabrzeżu rzeki Kury (gruz. Mtkvari). Nocleg - hotel***. Pokoje 2,3 os. z łazienką

 

17.10.2019

Śniadanie. Przejazd w stronę Wysokiego Kaukazu. Przystanek przy fortecy Ananuri z punktem widokowym na Zbiornik Żynwali. Następnie przez Przełęcz Krzyżową dotrzemy do położonej już przy granicy z Rosją Stepancmindy (dawniej Kazbegi). Rozciągają się stąd widoki na szczyty Kaukazu, miedzy innymi ośnieżony Masyw Kazbegu (5047m npm). Samochodami terenowymi, krętą i wyboistą, ale ciekawą drogą podjedziemy do położonego na tle gór Kaukazu XIV w. kościółka Cminda Sameba(2170m npm), którego fotografie są ozdobą przewodników po Gruzji. Powrót do Tbilisi. Nocleg - hotel***. Pokoje 2,3 os. z łazienką

 

18.10.2019

Śniadanie. Przejazd do Mcchety pierwszej stolicy Gruzji. Odwiedzimy tu katedrę Sweti Cchoweli, miejsce koronacji i pochówku królów gruzińskich. Wjedziemy na punkt widokowy przy klasztorze Dżwari, skąd zobaczymy wspaniały widok na widła rzeki Kury i Aragvi. Przejazd do Gori, rodzinnego miasta Stalina, gdzie zwiedzimy dom – muzeum oraz wagon – salonkę, którym jechał na konferencję w Poczdamie. Przejazd do  słynnego uzdrowiska Borjomi. Spacer po Parku Zdrojowym. Przejazd do Akhalciche. Obiadokolacja i nocleg - hotel ***. Pokoje 2,3 os z łazienką.

 

19.10.2019

Śniadanie. Przejazd do  skalnego miasta Wardzia. Ten olbrzymi, wykuty w skale na kilkunastu poziomach kompleks rezydencjalno - klasztorny zamieszkiwało za czasów królowej Tamary (XII w) nawet około 50 tysięcy ludzi. Krótki przejazd minibusami na górę i spacer po jaskiniach, w których znajdują się liczne freski i średniowieczne kościoły. Mimo upływu czasu i licznych trzęsień ziemi kompleks nadal robi duże wrażenie na turystach. W tym dniu zamiast kolacji zjemy lunch (ok. godz. 14) w położonej tuż nad Kurą uroczej restauracji. Główne danie to świeżutki grillowany lub gotowany pstrąg. Przejazd do Kutaisi na nocleg - hotel ***. Pokoje 2 os. z łazienką.

 

20.10.2019

Śniadanie. Zwiedzanie stolicy starożytnej Kolchidy znanej z wyprawy  argonautów  pod wodzą Jazona po „złote runo”. Stare miasto, fontanna Złotego Runa. Katedra Bagrati. Ciekawy wiejski bazar w centrum miasta. Następnie pojedziemy do  zbudowanego przez Dawida IV Budowniczego w 1106 roku Monastyru Gelati (ok.12 km), w którym pochowani są Dawid IV oraz królowa Tamara. Obiekt wpisany na listę UNESCO. Przejazd nad Morze Czarne do Batumi (150 km). Po drodze słynne „herbaciane pola Batumi”. Do niedawna zaniedbane, obecnie spora ich część wróciła do dawnej formy. Obiadokolacja  . Nocleg – hotel ***. Pokoje 2,3 os. z łazienką.

 

21.10.2019

Śniadanie. Zwiedzanie Batumi. Stolica Adżarii to najbardziej znany gruziński kurort czarnomorski. Wspaniała, kilkukilometrowa promenada nadmorska. Wieża Alfabetu i pomnik „Ali i Nino”. Aleja Marii i Lecha Kaczyńskich. Dziś Batumi ze swoją nowoczesną architekturą robi wrażenie „małego Dubaju”. Urokliwe Stare Miasto, pomnik Medeii. Czas wolny nad Morzem Czarnym. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

 

22.10.2019

Śniadanie. Przejazd  na lotnisko (125 km). Odprawa lotniskowa. Godz. 14:55 odlot samolotu do Warszawy. Planowany przylot godz. 16:25 (wg czasu lokalnego). Odprawa przylotowa.

 Cena: 2480 zł/os

Cena obejmuje: bilet lotniczy, bagaż podręczny o wymiarach 40 cm x 30 x 20 cm, autobus na terenie Gruzji wg programu, 7 noclegów w hotelach ***. Pokoje 2,3 os. z łazienką. 7 śniadań, 7 obiadokolacji, ubezpieczenie NW do 3000 euro + koszty leczenia do 15000 euro (nie obejmuje chorób przewlekłych), opiekę pilota.


Na wstępy, wieczór gruziński w Tbilisi oraz przewodników lokalnych należy posiadać 80 euro/os. Płatne obligatoryjnie pilotowi na miejscu.

 


Ważne informacje na temat bagażu: Cena wycieczki zawiera  mały bagaż podręczny o wymiarach 40x30x20  cm i wadze do 8 kg. Za dodatkową opłatą 96 zł można dokupić usługe WIZZ Priority i wtedy możemy zabrać na pokład samolotu dodatkowo bagaż o wymiarach 55x40x23 cm i wadze do 10 kg. Mamy wtedy również pierwszeństwo wejścia na pokład.Można również wykupić bagaż rejestrowany (do luku samolotu) o wymiarach 149 x119 x 171 cm do 10-kg (opłata 198 zł) lub do 20 kg (opłata  282 zł). Ceny podano w 2 strony. Ceny za bagaż z kwietnia 2019 r. są ustalane przez linie lotnicze i mogą ulec zmianie.

 

Płyny i kremy można przewozić na pokładzie wyłącznie w pojemniku o maksymalnej pojemności 100 ml, zapakowanym w przezroczystą torbę o pojemności 1 litra i wymiarach 20 x 20 cm z możliwością powtórnego uszczelnienia. Przedmioty kupione w sklepach wolnocłowych po przejściu kontroli bezpieczeństwa można wnieść na pokład bezpłatnie.

 

Uwaga: wyjazd na dowód osobisty lub paszport. Obowiązuje absolutny zakaz wwozu do Gruzji leków zawierających kodeinę lub pseudoefedrynę (np. ibuprom).

 

Temperatura w Tbilisi i Batumi w październiku 2018 r. oscylowała między 20 a 26 stopni. W Wysokim Kaukazie temperatura jest oczywiście niższa. Prosimy zabrać cieplejsze rzeczy.


Pozostałe informacje - proszę dzwonić na tel. kom. 602 58 58 33. Chętnie udzielimy wyczerpujących odpowiedzi.W przypadku zamówienia całej grupy możliwy inny uzgodniony termin oraz wyjazd z miejsca wskazanego przez zamawiającego.