bilety kominikacyjne

oferta dla firm »

GRECJA 2021

Drukuj
RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI – GRECJA objazd + wypoczynek w Loutraki nad Morzem Jońskim

 

I dzień

Godz. 6:30 zbiórka, odjazd autokaru na lotnisko w Pyrzowicach. Odprawa lotniskowa. Godz. 12:45 wylot samolotu do Aten. Godz. 16:05 (czasu lokalnego) lądowanie w Atenach. Odprawa lotniskowa. Przejazd do Loutraki – kurortu nad zatoką koryncką. Piękna plaża, promenada, góry Gerania i widoki na Akrokorynt. Obiadokolacja. Nocleg – hotel kat. tur. Pokoje 2os z łazienką.

 

II dzień

Śniadanie. Plażowanie. Obiadokolacja. Nocleg jw.

 

III dzień

Śniadanie. Plażowanie. Obiadokolacja. Nocleg jw.

 

IV dzień

Śniadanie. Przejazd do Aten( 80 km). Zwiedzanie stolicy Grecji: Akropol z Propylejami, Partenonem, Erechtejonem i świątynią Nike Apteros. W muzeum Akropolu zobaczymy m.in. słynne Kariatydy. Odeon i Teatr Dionizosa. Wzgórze Areopagu, skąd mamy wspaniały widok na Plakę i Likavetos. Stadion Olimpijski, na którym odbyły się I nowożytne Igrzyska Olimpijskie (można pobiegać po bieżni). Narodowe Muzeum Archeologiczne ze „złotą salą”, w której znajdują się precjoza znalezione przez H. Schliemanna w Mykenach (złota maska Agamemnona). Powrót do Loutraki. Obiadokolacja. Nocleg jw.

 

V dzień

Śniadanie. Plażowanie. Obiadokolacja. Nocleg jw.

 

VI dzień

Śniadanie. Przejazd na trasie Korynt – Mykeny - Nafpion - Epidauros (łącznie ok.180 km). Zwiedzanie: Korynt starożytny – m.in. dorycka świątynia Apollina, rzymska fontanna Pejrene, Bema – mównica, z której nauczał św. Paweł). Przejazd do Myken założonych przez mitycznego Perseusza. Zwiedzimy twierdzę mykeńska ze słynną „Lwią Bramą” oraz Skarbiec Atreusa  zwany Grobem Agamemnona. Przejazd do Nafplion. Krótki przystanek w pierwszej stolicy nowożytnej Grecji. Przejazd do Epidauros, starożytnego sanktuarium boga –lekarza Asklepiosa (rzymski Eskulap). Zwiedzanie muzeum, wykopalisk oraz znakomicie zachowanego starożytnego teatru z IV w. p.n.e. o niesamowitej akustyce. Przejazd malowniczą górską drogą wzdłuż Zatoki Sarońskiej (Morze Egejskie) do Loutraki. Obiadokolacja. Nocleg jw.

 

VII dzień

Śniadanie.  Plażowanie. Obiadokolacja. Nocleg jw.

 

VIII dzień

Śniadanie. Wjazd na Akrokorynt, gdzie mieściła się starożytna świątynia bogini Afrodyty (rzymska Wenus), starożytna frankońska twierdza i wspaniałe widoki na zatoki Koryncką i Sarońską oraz Peloponez). Przejazd na lotnisko w Atenach. Odprawa lotniskowa.Godz.14:50 odlot samolotu do Katowic. Godz.18:25 (czasu lokalnego) przylot samolotu do Katowic. Odprawa lotniskowa. Przejazd autokarem do miejscowości wyjazdu (ok.3,5 godz.).

 Terminy:  8-15 i 22-29 lipca, 22-29 sierpnia, 12-19 i 23-30 września 2021 roku.

 


Cena : 2450 zł /os.Cena obejmuje: bilety samolotowe, dojazd na lotnisko w Katowicach, autokar w Grecji wg. programu, 7 śniadań, 7 obiadokolacji, 7 noclegów w hotelu *** w Loutraki (pokoje 2 os. z łazienką ), ubezpieczenie, pilot.


Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, kosztów przewodnika lokalnego, zestawu słuchawek tour guide. Należy posiadać dodatkowo 80 euro.