bilety kominikacyjne

oferta dla firm »

GIBLARTAR - MAROKO - PORTUGALIA - HISZPANIA 19-26.10.2019

Drukuj

Ramowy program wycieczki GIBRALTAR – MAROKO – PORTUGALIA – HISZPANIA

 19.10.2019

Godz. 3:45 zbiórka na lotnisku Warszawa Okęcie. Hala odlotów między strefą C i B przy sklepie VIRGIN. Odprawa lotniskowa. Godz. 5:45 odlot samolotu do ALICANTE. Godz. 9:20 planowane lądowanie w Alicante. Odprawa przylotowa. Przejazd autokarem do GRANADY. Zwiedzanie  miasta położonego u stóp Sierra Nevada, gdzie ostatni emir arabski Boabdil, kiedy w 1492 roku utracił  Alhambrę, wydał słynne „ultimo suspiro del Moro” czyli „ostatnie westchnienie Maura”. W tym dniu po zakwaterowaniu w hotelu ok. godz. 15 zjemy wczesną obiadokolację. Następnie pojedziemy do ALHAMBRY i zwiedzimy Ogrody Generalife, Pałac Karola V oraz Alcazabę (twierdzę). Po zwiedzeniu powrót do hotelu. Nocleg – hotel kat. tur. Pokoje 2 os. z łazienką.

 

20.10.2019

Śniadanie. Przejazd do Gibraltaru. Droga prowadzi wzdłuż malowniczego wybrzeża COSTA del SOL (Wybrzeże Słońca). Po przekroczeniu granicy między Hiszpanią a Gibraltarem wycieczka minibusami po skale gibraltarskiej zwanej skałą Calypso lub Słupem Herkulesa. Punkt Europa, skąd przy dobrej pogodzie można zobaczyć brzegi AFRYKI. Odwiedzimy pomnik poświęcony gen. W. Sikorskiemu i katastrofie gibraltarskiej z 4 lipca 1943 r. Latarnia morska, której światło jest widoczne z odległości 27 km. Meczet Ibrahim al Ibrahim ufundowany w 1999 roku przez króla Arabii Saudyjskiej Fajsala al Sauda. W dalszej części podróży po tej ekscytującej skale spotkamy magoty – małpy gibraltarskie, które żyją tutaj na wolności (jedyne miejsce w Europie) pod troskliwą opieką turystów (karmią je pomimo surowego zakazu) i rządu Jej Królewskiej Mości. Legenda mówi, że kiedy wyginą, Gibraltar przestanie być brytyjski. Następnie wejdziemy do jaskini św. Michała z okresu neolitu. Cudownie oświetlone stalaktyty i stalagmity robią niesamowite wrażenie. Po zwiedzeniu jaskini można dokonać zakupu ciekawych pamiątek, których nie spotkamy w innych miejscach (np. małpki gibraltarskie jak żywe). Następnie pojedziemy w rejon Algeciras (ok. 15 km). Kolacja i nocleg. Hotel kat. tur. Pokoje  2 os. z  łazienką.

 

21.10.2019

Śniadanie. Przejazd do Tarify (30 km). Wodolot do TANGERU w MAROKO. Szerokość Cieśniny Gibraltarskiej oddzielającej Europę od AFRYKI to ok. 27 km. Zwiedzanie stolicy marokańskiego Tetuanu. Punkt widokowy z przepiękną panoramą plaż ATLANTYKU oraz Cieśniny Gibraltarskiej. Jazda na wielbłądach po nadoceanicznych piaskach (dla chętnych, cena: ok. 2 euro). Obiad w arabskiej restauracji. Wizyta na suku - arabskim targu. Spacer po Kazbie i Medynie. Dla chętnych zdjęcia z autentyczną kobrą. Ok. godz. 16-tej wodolot do Tarify. Przejazd do Algeciras (30 km). Kolacja. Nocleg – hotel kat. tur. Pokoje 2 os. z łazienką.

Wycieczka do MAROKA dla chętnych. Należy posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty wjazdu. Dodatkowy koszt to 70 euro - wodolot lub prom w 2 strony, autokar, przewodnik, obiad w Tangerze.  Osoby, które nie skorzystają z wycieczki pozostaną w Tarifie (plaża , zakupy itp.). Odbierze je autokar w uzgodnionym miejscu.

 

22.10.2019

Śniadanie. Przejazd do stolicy Andaluzji – SEVILLI. Zwiedzanie katedry kapiącej złotem przywiezionym z Ameryki. Grób Krzysztofa Kolumba odkrywcy Nowego Świata z licznymi rzeźbami alegorycznymi. Dawny minaret a obecnie dzwonnica słynna La Giralda. Po drodze Lonja (archiwum Indii) oraz mauretańska twierdza Alkazar (z zewnątrz). Przejazd do Estremoz (Portugalia). Kolacja. Nocleg hotel kat. tur. Pokoje 2 os z łazienką.

 

23.10.2019

Śniadanie. Przejazd do LIZBONY, położonej nad Tagiem stolicy Portugalii, gdzie zobaczymy wieżę Belem (Betlejem) z Różą Wiatrów, Pomnik Odkryć Geograficznych upamiętniający sławnych portugalskich żeglarzy - Vasco da Gama, Magellana, Henryka Żeglarza. Odwiedzimy zespół klasztorny Dos Jeronimos, perłę stylu manuelińskiego. Oprócz wspaniałej gotycko – renesansowej architektury w klasztorze zobaczymy grobowce królów portugalskich, Manuela I i Jana III oraz nagrobek Vasco da Gama. W 1983 roku Dos Jeronimos został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO a w 2007 roku podpisano na jego terenie Traktat Lizboński reformujący Unię Europejską. Przejazd do FATIMY. Kolacja. Przejście na teren Sanktuarium Maryjnego i udział w  wieczornej procesji ze świecami. Nocleg. Hotel kat. tur. Pokoje 2 os. z łazienkami.

 

24.10.2019

Śniadanie. Przejazd do TOLEDO, siedziby Prymasa Hiszpanii, pierwszej stolicy tego kraju po rekonkwiście. Do końca XV wieku miejsce zgodnego współżycia trzech kultur: arabskiej, żydowskiej i chrześcijańskiej. Miasto, w którym żył i tworzył słynny El Greco. Zobaczymy miejsce jego pochówku. Przejazd panoramiczną drogą wzdłuż Tagu. Widoki na Alkazar, katedrę, kościół de Los Reyes Catolicos. Kolacja. Nocleg w okolicach Madrytu. Hotel kat. tur. Pokoje 2 os. z łazienką.

 

25.10.2019

Śniadanie . Zwiedzanie MADRYTU. Plaza de Torros – arena walki byków (15 min. przerwa na zdjęcia). Calle Alcala, Plaza Kybele, Gran Via, Plac Hiszpański z pomnikiem Cervantesa oraz jego bohaterów - Don Kichota i Sancho Pansy. Pałac Królewski (z zewnątrz). Spacer Calle Arenal w kierunku serca miasta - Plaza de Sol. Przejazd do Alicante. Kolacja. Nocleg. Hotel kat. tur. Pokoje 2 os. z łazienką

 

26.10.2019

Godz. 3:30 wyjazd na lotnisko. Godz. 5:45 wylot samolotu do Warszawy. O godz. 9:20 planowane lądowanie w Warszawie. Odprawa przylotowa. Zakończenie wycieczki.

 
Cena - 2850 zł obejmuje: przelot samolotem Warszawa – Alicante – Warszawa (w cenie biletu lotniczego mały bagaż podręczny o wymiarach w cm 40x30x20), 7 noclegów w hotelach jw., 7 śniadań, 7 kolacji (napoje do kolacji płatne dodatkowo), ubezpieczenie KL do 15000 euro, NW do 3000 euro, bagaż do 300 euro (nie obejmuje chorób przewlekłych np. cukrzyca, nadciśnienie itp.), opiekę pilota.

 

Na wstępy (Alhambra, jaskinia i minibusy w Gibraltarze, katedra i La Giralda w Sewilli, wieża Belem, dos Jeronimos) należy posiadać obligatoryjnie 100 euro. Płatne u pilota w autokarze.

 Ważne informacje na temat bagażu:

 

Cena wycieczki zawiera mały bagaż podręczny o wymiarach 40x30x20 cm i wadze do 8 kg. Za dodatkową opłatą 164 zł można dokupić usługę WIZZ Priority i wtedy możemy zabrać na pokład samolotu dodatkowo bagaż o wymiarach 55x40x23 cm i wadze do 10 kg. Mamy wtedy również pierwszeństwo wejścia na pokład. Można również wykupić bagaż rejestrowany (do luku samolotu) o wymiarach 149 x119 x 171cm i wadze do 10 kg (opłata 198 zł) lub do 20 kg (opłata 284 zł). Ceny z kwietnia 2019 r. podano w 2 strony. Chęć wykupienia dodatkowego bagażu należy zgłosić w momencie podpisania umowy. Później ceny mogą być wyższe. Ceny za bagaż są ustalane przez linie lotnicze i mogą ulec zmianie.

 

Płyny można przewozić na pokładzie wyłącznie w pojemnikach o maksymalnej pojemności 100 ml, zapakowanych w przezroczystą torbę o pojemności 1 litra i wymiarach 20 x 20 cm z możliwością powtórnego uszczelnienia. Bagaż zostanie sprawdzony na lotnisku. Przedmioty kupione w sklepach wolnocłowych po przejściu kontroli bezpieczeństwa można wnieść na pokład bezpłatnie.W przypadku zamówienia całej grupy możliwy inny uzgodniony termin oraz wyjazd z miejsca wskazanego przez zamawiającego.