bilety kominikacyjne

oferta dla firm »

DUBAJ 4-8.12.2019

Drukuj

Program wycieczki do DUBAJU


4 – 8. 12 .2019


 

4.12.2018

Godz.10:05 zbiórka na lotnisku KRAKÓW -Balice. Hala odlotów. Odprawa lotniskowa. Godz.12:05 wylot samolotu do Dubaju. Godz. 20:40 wg czasu lokalnego lądowanie na lotnisku w Dubaju. Odprawa przylotowa.Transfer autokarem do hotelu w Dubaju. Kolacja ( kolacja w hotelu wydawana jest do godz.23). W przypadku opóżnienia zimne przekąski w pokoju. Nocleg, hotel ****. Pokoje 2 os.

 

5.12.2018

Śniadanie. Czas wolny na plażowanie nad Zatoką Perską. Hotel znajduje się niedaleko słynnej plaży Jumeirach, skąd widok na najdroższy hotel świata Burj Al. Arab. Plaża jest publiczna , ogólnie dostępna. Godz.15:30 opcjonalna wycieczka ( dopłata 55 USD) „Pustynne Safari” terenowymi samochodami z napędem na 4 koła. Tę ekscytującą jazdę po pustynnych wydmach zakończymy malowniczym zachodem słońca w obozowisku Beduinów gdzie skosztujemy smakowitych dań z grilla. Można będzie spróbować przejażdżki na wielbłądzie, zapalić fajkę Shisha czy zrobić tatuaż henną. Wszystko przy akompaniamencie arabskiej muzyki i pokazów tańca brzucha oraz  Tanoura - rodzaj tańca przypominający pląsy „ tańczących derwiszów”. Pustynne Safari to klasyk i „must do” dla każdego odwiedzającego Półwysep Arabski. W obozie Beduinów kolacja w formie bufetu z napojami ( napoje soft gazowane , woda , kawa , herbata).Napoje alkoholowe  płatne extra. Osobom, które nie skorzystają z opcjonalnej wycieczki „Pustynne Safari” proponujemy, po plażowaniu, odwiedzenie  centrum rozrywki i handlu Mall of Emirates  (900 m od hotelu). Tym, co wyróżnia to centrum, jest jego rozmiar. Znajduje się w nim multipleks kinowy Cinestar, okazały salon gier z kręgielniami oraz, oczywiście, zapierająca dech w piersiach liczba sklepów. Są wśród nich, obok lokalnie popularnych, takie marki jak Borders, Debenhams, Zara a nawet Harvey Nichols. Takie marki jak H&M oraz Phat Farm należą do segmentu budżetowego. Są również drogie marki m.in. Versace, D&G, czy Ferragamo. Mamy tutaj również perełkę Mall of the Emirates – Ski Dubai. Ski Dubai stanowi jedną z największych atrakcji turystycznych całych Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Goście mogą spróbować jazdy na nartach, na desce, saneczkarstwa lub po prostu porzucać się śnieżkami w parku śnieżnym.  Po wrażeniach dnia  kolacja ( dla osób nie korzystających z wycieczki Safari ) i nocleg jw.

 

6.12.2018

Po śniadaniu w hotelu wyjazd autokarem (codziennie w autokarze 2x0,5 l wody mineralnej/os. w cenie) do stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich – ABU DHABI, która stanowi ciekawą mieszankę tradycji i nowoczesności. Zwiedzanie zaczniemy od Saadiyat Island (Wyspa szczęścia), na której w 2017 roku po długich perypetiach wreszcie otwarte zostało ekscytujące (za sprawą architektury) muzeum LOUVRE ABU DHABI. Następnie pojedziemy na wyspę Yas, gdzie znajduje się największy na świecie tematyczny park rozrywki FERRARI WORLD, częściowo pod zadaszeniem, w kształcie charakterystycznego loga F1. Przystanek na zdjęcia. Następnie pojedziemy do słynnego hotelu YAS VICEROY, gdzie zobaczymy tor Formuły 1 YAS MARINA CIRCUIT. Przejazd promenadą Corniche w stronę hotelu Emirates Palace gdzie zatrzymamy się na zdjęcia. Odwiedzimy HERITAGE VILLAGE – mikrokosmos ZEA a zarazem skansen, który przybliży nam historię kraju. Punktem kulminacyjnym wycieczki będzie zwiedzanie imponującego meczetu SZEJKA ZEYADA z jego wysadzanymi kryształami Svarovskiego żyrandolami i największym utkanym ręcznie dywanem świata. Meczet, ósmy co do wielkości na świecie, zachwyca swoim rozmiarem, architekturą i pięknem. Powrót do Dubaju. Kolacja w hotelu. Nocleg jw. Wieczorem proponujemy opcjonalnie rejs w Dubai Marina tradycyjną łodzią dhow z kolacją ( zamiast w hotelu) i napojam soft + polski przewodnik .Dopłata 45 USD.

 

7.12.2018

Po śniadaniu w hotelu zapraszamy na zwiedzanie DUBAJU. Rozpoczniemy od nowoczesnej części miasta i na początek zatrzymamy się przy plaży, skąd rozciąga się panorama najdroższego hotelu Dubaju BURJ AL – ARAB w kształcie charakterystycznego żagla. Następnie zapraszamy na sztuczną wyspę PALM JUMEIRAH, którą poznamy przejeżdżając kolejką naziemną monorail. Stacja końcowa kolejki to hotel ATLANTIS. Dalej trasa wiedzie do dzielnicy DUBAI MARINA z licznymi wieżowcami i kanałem dla żaglowców. Następnie przejazd do nowoczesnego centrum Dubai Mall gdzie podziwiać można architektoniczne cuda Dubaju. Najwyższy budynek świata, wieża BURJ KHALIFA (828 metrów i 163 piętra). Dla chętnych wjazd na platformę widokową na 124 piętrze. W centrum Dubai Mall można zrobić nie tylko świetne zakupy, ale również podziwiać przepiękne akwarium, w którym pływają między innymi żółwie, olbrzymie płaszczki oraz rekiny.Obejrzymy także pokaz tańczących fontann na tle Burj Khalifa. Po przerwie na obiad (opcjonalnie) przeniesiemy się w zupełnie inny świat i poznamy stary Dubaj. Odwiedzimy Muzeum Dubaju, które przybliży nam historię miasta. Jedną z  atrakcji będzie przeprawa przez kanał Creek tradycyjną starą łodzią zwaną Abra. Po stronie dzielnicy Deira znajduje się „ociekający” złotem targ Gold Souk oraz targ z przyprawami. Przejazd do hotelu  jw. Kolacja . Nocleg.

 

8.12.2018

Suchy prowiant zamiast śniadania.Godz. 5:00 wyjazd na lotnisko. Odprawa wylotowa. Godz. 7:55 wylot samolotu do Katowic. Godz.11:05 (wg czasu lokalnego) przylot na lotnisko w Krakowie. Odprawa  przylotowa.


W Dubaju w grudniu temperatura to ok. 25 -30 stopni

 CENA: 3790 zł/os. 


Cena promocyjna 3490 zł  (wpłata zaliczki do 15.06 )

 


Cena obejmuje: przelot samolotem, mały bagaż podręczny do 7 kg. Bagaż do 20 kg można dokupić z kwotę 430 zł w 2 strony (z posiłkiem na pokładzie samolotu), opłaty lotniskowe, autobus na terenie ZEA , 4 noclegi w hotelu jw., 4 śniadania, 4 obiadokolacje, ubezpieczenie kosztów leczenia za granica do 30000 euro (nie obejmuje chorób przewlekłych) NW do 4000 euro, bagaż do 400 euro, opiekę pilota.

 

Na koszty przewodników lokalnych z j. polskim, wstępy ( meczet Zayeda,  Heritage Village, Muzeum Dubaju), kolejka monorail, przeprawę abrą, Burj Khalifa -  należy posiadać 100 USD (zbiera pilot).

 

UWAGA: Ze względu na restrykcyjne warunki taryfy i sprzedaży linii lotniczych, które nie zwracają kosztów biletów, w razie rezygnacji uczestnika biuro nie zwróci kosztów biletu, chyba że osoba rezygnująca zapewni inną osobę na swoje miejsce. Zmiana nazwiska to dodatkowy koszt ok. 100 euro.